7. Veľkonočná nedeľa - Pallotíni Michalovce

komunita Michalovce
Prejsť na obsah

7. Veľkonočná nedeľa

Kostol > Nedeľné oznamy
7. Veľkonočná nedeľa - 13.5.2018

  • Májové pobožnosti sú cez týždeň po sv. omši a v nedele o 14.30. Cez máj v utorky nebude Večeradlo Panny Márie, preto modlitba ruženca je pred sv. omšou, tak ako v ostatné dní v týždni. V rámci májových pobožnosti pokračujeme v deviatniku pred Zoslaním Ducha Svätého.
  • Vo štvrtok od 15.00 do sv. omše pozývame na adoráciu Sviatosti Oltárnej.
  • V piatok pokračujeme v celonočnej adorácii ohľadom zastavenia „Istanbulského dohovoru“ a to od večernej sv. omše do 8.00 ráno. Vzadu v kostole nájdete hárok s dátumom a konkrétnymi hodinami, na ktorý sa môžete zapisovať. Prosím, je to veľmi vážne. Keď sa budete zapisovať, zapamätajte si presne deň – teda presne ktorý piatok v mesiaci a hodinu. Pamätajme, kostol nemôže ostať prázdny, teda bez adorujúcej osoby, alebo osôb. Keď sa niekto zapíše a nebude môcť prísť, nech si sám nájde náhradníka. Keď zoznam nebude plný adorácia sa konať nebude.
Tí, ktorí ste sa zapísali na adoráciu, pouvažujte, či by ste nemohli adorovať raz do mesiaca a tak pomaly by sa vytvoril  zoznam s mesačným intervalom. Vtedy by bolo jasne, že adorujem v prvý, druhý, tretí, alebo štvrtý piatok v mesiaci.  Samozrejme, toto je len na zváženie.


  • Taktiež v piatok, po skončení sv. omše vo farskom kostole, teda približne o 18.30 Vás pozývame na pochod od farského kostola až k okresnému úradu. Počas pochodu sa budeme modliť ruženec o záchranu našich rodín a deti, jednoducho o to aby „Istanbulsky dohovor“ nikdy nenadobudol platnosť v našej krajine.
  • Na budúcu nedeľu je Zoslanie Ducha Svätého, touto nedeľou končíme veľkonočné obdobie.
  • Dnes po svätých omšiach je zbierka na katolícke masmédia.
  • Ďakujeme všetkým, ktorí v tomto týždni upratali a vyzdobili kostol. Pán Boh zaplať.

Všetkým Vám, milí bratia a sestry, prajeme príjemné prežitie dnešnej nedele a Božie požehnanie počas celého týždňa.
 
Všetkým Vám, milí bratia a sestry, prajeme príjemné prežitie dnešnej nedele a Božie požehnanie počas celého týždňa.
TOPlist

© 2013 - 2018 Pallotíni - All rights resserved - admin by jaber

Návrat na obsah