Modlitby matiek - Pallotíni Michalovce

Spoločnosť katolíckeho apoštolátu
ul. V. Clementisa 5
071 01 Michalovce
tel.: 0910 595 377
michalovcesac@gmail.com
Pallotíni
spoločnosť katolíckeho apoštolátu
komunita Michalovce
Prejsť na obsah

Modlitby matiek

Spoločenstva
História

Modlitby matiek sa začali v Anglicku. Zakladateľka Modlitieb matiek Veronica Williams, bývala vtedy v malom dome, ktorý nevyhovoval pre potreby MM. Preto vymenila svoj malý dom za väčší. Vedela, že je to Božia vôľa. Dom, do ktorého sa presťahovala len s osobnými vecami, mal na prednej strane od cesty tabuľku s nápisom „Solace“– Útecha. Vtedy ešte nič netušila o našej komunite, ale Pán Boh to vedel a všetko pripravil. Mamy zo skupiniek MM spolu so svojimi manželmi sa modlili zato, aby spoznali úlohu mužov v MM. Po spoločných modlitbách vznikla Denná modlitba otcov a po nej prvá skupina Modlitieb otcov, ktorú založil Veronicin brat Maurice, manžel Sandry a otec ôsmich detí.

Keď sa stretli v novom dome členovia MM a MO a spolu sa modlili, dostali toto slovo z knihy Božie volanie:

„Také svetlo, taká radosť žiari z tohto domu, že zapôsobí na všetkých, ktorí sem prídu. Necítite, že im budete musieť pomôcť práve tým, že im preukážete lásku, privítate ich, a tým, že im pomôžete? Láska je Boh, dajte im lásku a dáte im Boha. A potom ho nechajte robiť jeho prácu. Milujte všetkých, dokonca aj žobrákov. Neposielajte nikoho preč bez slova útechy, bez prejavu starostlivosti. Možno sem pošlem niekoho, kto bude mať zúfalé srdce. Pomyslite si, že by ste ma sklamali, okrem situácie, keby ste nemali na výber. Povedali ste, že je to môj dom. Použijem ho, pamätajte si to. Nebude v ňom žiadnych tmavých, chladných dní, ale láska v srdciach všetkých mojich detí. Deti moje, cítite tú radosť z toho, že ma poznáte, milujete a ste so mnou?“

Po roku bol aj tento dom malý a bolo treba hľadať iný, väčší. Pán Boh tentokrát požiadal Veronicu, aby predala všetko, čo má, a aby sa spoľahla na neho. Bolo to rozhodnutie, ktoré sa dá urobiť len v pevnej viere a v úplnej dôvere a odovzdanosti. Veronica aj teraz povedala svoje áno.

Nový dom bol schátraný, ale záhrada bola a je nádherná. Po mnohé roky sa v nej konali sprievody s Eucharistiou až k lesu, kde je socha Lurdskej Panny Márie v životnej veľkosti.

Veronica sa dozvedela, že tam bývala katolícka rodina s deviatimi deťmi. Pre nás to nie je nič nezvyčajné, ale v Anglicku je katolíkov veľmi málo.

Dozvedela sa, že ešte predtým to bol hostinec. Nevedela teda, či je to naozaj to správne miesto pre dom Útechy, ale keď prišla do tohto domu, na dverách ju privítal prastarý nápis: „Je tu vždy otvorené. Miesta je tu pre každého.“

Tento dom sa volá Star House a je materským domom Solace community - komunity Útecha pre celý svet.

Po vzniku skupiniek Modlitby otcov vznikla komunita Útecha – Solace Community. Komunita zastrešuje Modlitby matiek, Modlitby otcov a Deti viery. Prvé domy Útechy boli otvorené v Anglicku, v Rusku a v Portugalsku. Od roku 2004 máme dom komunity Útecha aj na Slovensku.

Neskôr vznikli v Rusku, v Nemecku, v Holandsku a na Slovensku skupinky Deti viery, v ktorých sa stretávajú deti a modlia sa tancom, spevom a divadlom.

Modlitby matiek sa konajú každý ............ po sv. omši v dome otcov Pallotínov.
2013 - 2023 Pallotíni Michalovce
TOPlist
Návrat na obsah